EDSP/1.33 Bw

| Safety beam type | Safety Beam A Safety Beam B |
| Containment level | H1 |
| ASI | A |
| Working Width | W5 (Wn = 1,60m) |
| Dynamic Deflection | 1,20m |
| Vehicle Intrusion (VI) | VI6 (VIn = 2,10m) |
| Minimum length | 36m |
| Width of the system | 0,30m |
| System Height | 0,75m |
| Distance between posts | 1,33m |
