UNISAFE PRO 3W 2.0 BW

| Safety beam type | Three wave beam |
| Containment level | H4b |
| ASI | A |
| Working Width | W3 (Wn = 1m) |
| Dynamic Deflection | 0,70m |
| Vehicle Intrusion (VI) | 2,30m |
| Minimum length | 81m |
| Width of the system | 0,55m |
| System Height | 1,20m |
| Distance between posts | 2m |
