SUPER RAIL

| Safety beam type | Safety Beam A Safety Beam B |
| Containment level | H4b |
| ASI | A |
| Working Width | W7 (Wn = 2,3m) |
| Dynamic Deflection | 2m |
| Vehicle Intrusion (VI) | VI7 (VIn = 2,5m) |
| Minimum length | 76m |
| Width of the system | 0,50m |
| System Height | 1,15m |
| Distance between posts | 2m |
