UNISAFE LIGHT 3W 2.00 BW

| Safety beam type | Three wave beam |
| Containment level | H2 |
| ASI | B |
| Working Width | W4 (Wn = 1,24m) |
| Dynamic Deflection | 0,90m |
| Vehicle Intrusion (VI) | 1,7m |
| Minimum length | 52m |
| Width of the system | 0,21m |
| System Height | 0,90m |
| Distance between posts | 2m |
