UNISAFE PRO 3W 2.0

| Safety beam type | Three wave beam |
| Containment level | H3 |
| ASI | A |
| Working Width | W5 (Wn = 1,40m) |
| Dynamic Deflection | 1,30m |
| Vehicle Intrusion (VI) | 2,80m |
| Minimum length | 81m |
| Width of the system | 0,41m |
| System Height | 0,85m |
| Distance between posts | 2m |
