UNISAFE SM 3W 2.0

| Safety beam type | Three wave beam |
| Containment level | H2 |
| ASI | A |
| Working Width | W3 (Wn = 0,90m) |
| Dynamic Deflection | 0,50m |
| Vehicle Intrusion (VI) | 1,20m |
| Minimum length | 48m |
| Width of the system | 0,31m |
| System Height | 0,95m |
| Distance between posts | 2m |
