UNISAFE 1.33 BW

| Safety beam type | Safety Beam A Safety Beam B |
| Containment level | H1 |
| ASI | B |
| Working Width | W1 (Wn = 0,50m) |
| Dynamic Deflection | 0,30m |
| Vehicle Intrusion (VI) | 1,10m |
| Minimum length | 68m |
| Width of the system | 0,21m |
| System Height | 0,75m |
| Distance between posts | 1.33m |
