UNISAFE DOUBLE 1.33

| Safety beam type | Safety Beam A Safety Beam B |
| Containment level | H2 |
| ASI | A |
| Working Width | W3 (Wn = 1m) |
| Dynamic Deflection | 0,90m |
| Vehicle Intrusion (VI) | 1,42m |
| Minimum length | 80m |
| Width of the system | 0,31m |
| System Height | 0,90m |
| Distance between posts | 1,33m |
