UNISAFE EASY 2.0

| Safety beam type | Safety Beam A Safety Beam B |
| Containment level | H1 |
| ASI | A |
| Working Width | W4 (Wn = 1,3m) |
| Dynamic Deflection | 1,2m |
| Vehicle Intrusion (VI) | 2,3m |
| Minimum length | 40m |
| Width of the system | 0,21m |
| System Height | 0,75m |
| Distance between posts | 2m |
