UNISAFE M DOUBLE 1.33

| Safety beam type | Safety Beam A Safety Beam B |
| Containment level | H2 |
| ASI | B |
| Working Width | W2 (Wn = 1,0m) |
| Dynamic Deflection | 0,50m |
| Vehicle Intrusion (VI) | 0,80m |
| Minimum length | 52m |
| Width of the system | 0,41m |
| System Height | 0,90m |
| Distance between posts | 1,33m |
