UNISAFE SM 1.33 3W BW

| Safety beam type | Three wave beam |
| Containment level | H2 |
| ASI | B |
| Working Width | W3 (Wn = 0,80m) |
| Dynamic Deflection | 0,60m |
| Vehicle Intrusion (VI) | 1,10m |
| Minimum length | 48m |
| Width of the system | 0,33m |
| System Height | 0,95m |
| Distance between posts | 1,33m |
