UNISAFE LIGHT 2.66

| Safety beam type | Safety Beam A Safety Beam B |
| Containment level | N2 |
| ASI | A |
| Working Width | W2 (Wn = 0,80m) |
| Dynamic Deflection | 0,80m |
| Vehicle Intrusion (VI) | / |
| Minimum length | 64m |
| Width of the system | 0,21m |
| System Height | 0,75m |
| Distance between posts | 2,66m |
