ECO SAFE 1.33 Bw

| Safety beam type | Safety Beam A Safety Beam B |
| Containment level | W2 |
| ASI | B |
| Working Width | W2 (Wn = 0,80m) |
| Dynamic Deflection | 0,60m |
| Vehicle Intrusion (VI) | VI7 (VIn = 2,40m) |
| Minimum length | 36m |
| Width of the system | 0,30m |
| System Height | 0,75m |
| Distance between posts | 1,33m |
